Czyszczenie tapicerki Wrocław – jaki sposób wybrać?

Spread the love

Czyszczenie tapicerki Wrocław – Posiadasz w domu ulubione, aczkolwiek stare oraz zabrudzone meble? Myślisz, że jedyne, co pozostało, to ich wyrzucenie i kupienie w ich miejsce nowych? Dzisiaj podpowiadamy, w jaki sposób odświeżyć stare meble i dać im drugie życie – przedstawimy kilka sposobów na czyszczenie tapicerki we Wrocławiu.

 

Czyszczenie tapicerki Wrocław - PogromcyPlam.pl
Czyszczenie tapicerki Wrocław – PogromcyPlam.pl

Czyszczenie tapicerki Wrocław – meble tapicerowane

Bardzo istotne jest regularne utrzymywanie mebli w czystości. Wszelkie meble tapicerowane warto, co kilka dni odkurzyć, by móc utrzymać je przez dłuższy czas w dobrym stanie. Wiele osób decyduje się na odkurzanie jedynie dywanów czy wykładzin – o meblach tapicerowanych zapominają i to największy błąd. Na efekty nie trzeba długo czekać – kurz zbiera się zarówno na kanapach jak i krzesłach, a w momencie korzystania z nich, mimowolnie wciera się w tapicerkę. Wtarcie kurzu powoduje utratę naturalnego koloru, a codzienne użytkowanie pojawienie się plam i zabrudzeń, które domowymi sposobami trudno usunąć. Wszelkie zabrudzenia i plamy warto usuwać na bieżąco.

Pranie tapicerki Wrocław – domowymi sposobami

Pranie tapicerki we Wrocławiu powinno odbywać się zgodnie ze wskazówkami producenta. Domowymi sposobami można jedynie wyczyścić drobne plamy i zabrudzenia – poważniejsze zanieczyszczenia poleca się usuwać przy pomocy profesjonalnej firmy czyszczącej. Ręczne czyszczenie może nie tyle nie przynieść oczekiwanych efektów, co może sprawić, że na materiale powstaną plamy i odbarwienia, które trwale zniszczą mebel.

Należy pamiętać o tym, że sposób czyszczenia powinien zostać dopasowany do rodzaju materiału. Tapicerkę bawełnianą warto wyczyścić przy wykorzystaniu pianki przeznaczonej do czyszczenia tapicerki. Przed przystąpieniem do właściwego czyszczenia konieczne jest przeprowadzenie próby na niewielkim fragmencie materiału i sprawdzenie jak materiał zareaguje na substancję. Przed nałożeniem preparatu konieczne jest również odkurzenie czyszczonego mebla. Należy pamiętać, by przy nakładaniu preparatu nie zamoczyć jego wypełnienia.

Nieco trudniej czyści się meble tapicerowane z aksamitu i weluru. Tapicerkę aksamitną należy czyścić zgodnie z kierunkiem ułożenia włosa, najlepiej przy użyciu roztworu litra zimnej wody i 2 łyżek amoniaku. Mieszankę wystarczy wetrzeć w materiał oraz pozostawić na około godzinę, a następnie miękką szczoteczką wyczesać materiał zgodnie z kierunkiem włosa. Tapicerkę z weluru można czyścić jedynie środkami przeznaczonymi do tego. Wystarczy wetrzeć preparat i poczekać aż się wchłonie – im mocniejsze zabrudzenia tym dłuższy czas oczekiwania.

Nie zapominajmy o czyszczeniu tapicerki ze skóry. Wszelkie meble ze skórzanymi elementami są fabrycznie zaimpregnowane, aczkolwiek należy pamiętać, że podczas użytkowania impregnat ulega naturalnemu ścieraniu. Pielęgnację mebli skórzanych należy wykonywać tylko przy wykorzystaniu specjalistycznych preparatów – idealnie usuną one wszelkie tłuste zabrudzenia, a także zabezpieczą materiał. Należy pamiętać o tym, by po przeprowadzeniu prac przetrzeć tapicerkę miękkim materiałem.

Czyszczenie mebli tapicerowanych we Wrocławiu – powierz specjalistom

W przypadku trudnych do usunięcia plam warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy zajmującej się czyszczeniem mebli tapicerowanych – domowe sposoby nie zawsze bywają skuteczne. Nasza firma świadczy usługi czyszcząco-piorące przy wykorzystaniu metody ekstrakcji. Metoda ta polega na wypłukaniu i usunięciu brudu pod ciśnieniem, z równoczesnym odciągnięciem wody z materiału, przy wykorzystaniu specjalistycznego odkurzacza. Usługa czyszczenia mebli tapicerowanych pomaga nie tylko usunąć poważne zabrudzenia, ale również odświeżyć meble i usunąć z nich chociażby brzydkie zapachy. Przed przystąpieniem do wykonania prac czyszczących usuwamy zabrudzenia przy wykorzystaniu odkurzacza oraz zajmujemy się odpowiednim rozpoznaniem materiału, w celu dobrania właściwych preparatów, gwarantujących uzyskanie najlepszych efektów. Jako profesjonalni Pogromcy Plam gwarantujemy efekty widoczne tuż po wykonaniu usługi. Nie muszą Państwo martwić się szkodliwością chemicznych substancji – wszystkie wykorzystywane przez naszą firmę preparaty są w pełni bezpieczne i biodegradowalne. Czyszczenie mebli tapicerowanych z pomocą profesjonalistów to czysta przyjemność!